Postavy a herci

Vratislav Brabenec

Vratislav Brabenec
Muzikant

Undergroundový muzikant, saxofonista, na němž stárne pouze tělo. V osmdesátých letech 20. století byl vězněn jako disident.

Jozef Polievka

Jozef Polievka
Zloděj

Zloděj v důchodu, řečený Jojo. Dobrosrdečná povaha, která dovede rozpustit každý konflikt.

Jiří Vymětal

Jiří Vymětal
Cirkusák

Cirkusový pečovatel o zvířata – od myší, až po velké kočky. Romantik, který si není jistý sám sebou, a tak vidí ohrožení sebe – a hned i celé „své“ civilizace – za každým stínem, který se mihne u jeho prahu. To ho vlastně činí hlavním hrdinou příběhu… a mimo jiné má potíž respektovat tajemství.

Nikol Fischerová

Nikol Fischerová
Holka

Bývalá prostitutka. Dřív pracovala na rohu domu hlavních hrdinů. Pánové ji pak ale pod vedením Cirkusáka vykoupí od jejího pasáka… a ona se stává jejich hospodyní. Během příběhu se jí narodí dcerka – Anička.

Anna Langrová

Anna Langrová
Babička

Sudetská Němka, která byla koncem 2. světové války na hranici dětství a puberty. Sama byla díky okolí a duchu doby fascinována postavou Vůdce. Její rodiče nikoli, ale byli zticha. Ona sama si z té doby nese nedefinovanou vinu, která se váže ke komusi, kdo žil v domě, kde dnes bydlí hlavní hrdinové. S dětskou pošetilostí stárnoucího člověka touží po spánku v tomto domě, po snu, v němž by došla smíření.